E-podpis dla pracownika

Wiele mówi się o wykorzystaniu kwalifikowanego podpisu elektronicznego przez przedsiębiorców, warto jednak również powiedzieć o znaczeniu e-podpis dla pracownika, gdyż znaczna ilość pracowników może nie zdawać sobie sprawy z korzyści, jakie może przynieść im podpis elektroniczny.

Podpis elektroniczny

Podpis elektroniczny to coraz chętniej wykorzystywane narzędzie w wielu dziedzinach. Dzięki niemu możliwe jest podpisywanie dokumentów cyfrowych, które mają później dokładnie takie same skutki prawne co dokumenty opatrzone podpisem tradycyjnym. Kwalifikowany podpis elektroniczny to również znaczna oszczędność czasu, gdyż dokumenty mogą być podpisywane z dowolnego miejsca na świecie. Mówiąc o e-podpisie należy również powiedzieć o wygodzie, gdyż dzięki temu narzędziu możemy zrezygnować z wielu godzin stania w kolejkach urzędowych i wykorzystać ten czas lepiej i produktywnej. Jednak najważniejszą cechą kwalifikowanego podpisu elektronicznego jest bezpieczeństwo. Ten rodzaj e-podpisu posiada skomplikowane zabezpieczenia szyfrujące oraz dwuetapowe uwierzytelnianie, co nie tylko gwarantuje brak możliwości podrobienia naszego podpisu elektronicznego, ale również zapewnia spokój ducha. Warto również wiedzieć, że podpisując dokumenty z podpisem elektronicznym możemy sprawdzić, czy dokument nie był bezprawnie edytowany po złożeniu podpisu.

Zastosowanie e-podpisu dla pracownika

Kwalifikowany podpis elektroniczny ma szerokie zastosowanie w firmach, dzięki niemu możliwe jest usprawnienie wielu procesów biznesowych. Pracownicy również mogą skorzystać z tego rozwiązania i podpisem elektronicznym podpisywać:
– umowy o pracę,
– umowy zlecenie,
– umowy o dzieło,
– wypowiedzenia umowy,
– wszelkie zaświadczenia o zatrudnieniu, zarobkach,
– zmiany warunków umów.

Poza takim zastosowaniem pracownik może wykorzystać kwalifikowany podpis elektroniczny do codziennych zadań takich jak korespondencja z urzędami, korespondencja zewnętrzna, czy wiele innych zdalnych usług. Należy mieć na uwadze, że jest to możliwe dzięki temu, że kwalifikowany podpis elektroniczny ma dokładnie taką samą moc prawną, a przy tym jest znacznie wygodniejszy w stosowaniu.

E-podpis dla pracownika

▸▸▸ Oferta kwalifikowany podpis elektroniczny

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe