Analiza cen transferowych

Każda działalność gospodarcza chociaż raz nawiązała współpracę z osobą fizyczną czy prawną. Niektóre formy powiązania pomiędzy firmami posiadają złożoną strukturę wewnętrzną, która zostaje z góry ustalona.

Z reguły w sytuacji zawarcia transakcji z podmiotami powiązanymi obydwie strony mogą dowolnie ustalać warunki współpracy. Zdarzyć się może jednak sytuacja, w wyniku której warunki różnić się będą od tych, które ustalone są pomiędzy podmiotami niezależnymi. Spółka w efekcie nie będzie wykazywać dochodów w ogóle lub będzie wykazywać przychody niższe, niż zakładano. W przypadku kontroli tego typu transakcji przez organy podatkowe zaistnieć może problem, który skutkować będzie nałożeniem sankcji. Analiza cen transferowych nie powinna być jednak przeprowadzana przez niedoświadczonych przedsiębiorców, ponieważ mogą oni podczas sporządzania dokumentów błędnie wypełnić deklaracje.

Czy istnieje rozwiązanie, które uniknie zagrożenia w takiej sytuacji?

Współpraca z biurem rachunkowym może całkowicie uwolnić przedsiębiorcę ze stresu i formalności. Jako kompleksowe i doświadczone biuro rachunkowe oferujemy Państwu kompleksowe usługi dopasowane indywidualnie do oczekiwań i wymagań Klienta.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe