Aktualizacja wpisów KRS w Warszawie

Przepisy prawa obowiązującego w Polsce mówią o tym, że podejmując decyzję o zakupie gotowego podmiotu gospodarczego, należy mieć na uwadze wiążący się z tą decyzja obowiązek, którym jest aktualizacja wpisów KRS w Warszawie.

W dokumentach danej spółki, które mieszczą się w siedzibie Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) muszą znaleźć się informacje takie, jak:
– siedziba danej spółki,
– wartość kapitału zakładowego,
– dane osobowe osób oraz organów upoważnionych do reprezentowania spółki.

Zatem dokonując zakupu spółki, która początkowo została zarejestrowana na inną osobę, należy dokonać aktualizacji danych wymienionych powyżej. W sytuacji, gdy przedsiębiorca dokona zakupu gotowej spółki, ale nie podejmie się aktualizacji jej danych w KRS, najprawdopodobniej zostanie obarczony poważnymi konsekwencjami prawnymi. Dodatkowo mogą pojawić się kłopoty w kwestii firmowej korespondencji z instytucji państwowych, która będzie dostarczana pod niewłaściwy adres. Właśnie dlatego należy dokonać aktualizacji danych nie tylko w KRS, ale również w pozostałych ważnych instytucjach. W sytuacji, gdy nie zostanie dokonana aktualizacja zarządu spółki, wówczas wszelkie zawarte umowy, transakcje itp. mogą zostać uznane za nieważne.

W związku z tym, jeśli szukacie Państwo firmy, której można zlecić dokonanie aktualizacji danych w KRS – zapraszamy! W skład naszej oferty wchodzi właśnie m.in. aktualizacja wpisów KRS w Warszawie. Nasi eksperci zajmą się wszelkimi formalnościami szybko i sprawnie.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe