• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego. Dla Przedsiębiorców, którzy działalność chcą rozpocząć od zaraz, proponujemy zakup gotowej spółki z o.o. Prowadzimy również pełną księgowość spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

Kancelariawnioski o urlop wypoczynkowy

Jednym z głównych uprawnień osoby zatrudnionej na podstawie stosunku pracy jest prawo do płatnego urlopu wypoczynkowego w wymiarze 20 dni jeżeli pracownik jest zatrudniony krócej niż 10 lat lub 26 dni, jeżeli czas pracy wynosi dłużej niż 10 lat. Zgodnie z określonymi w Kodeksie Pracy przepisami powinien zostać udzielony w roku, w którym osoba nabyła do niego prawo. Przepisy nie określają dokładnie formy składania prośby o urlop, jednakże w praktyce przyjęło się, iż wystąpienie jest poparte pisemnym wnioskiem.

Wnioski o urlop wypoczynkowy są bardzo prostymi dokumentami, które nie powinny sprawić pracownikowi trudności. W dokumencie należy podać imię, nazwisko i stanowisko podającego pismo, a także datę i miejsce sporządzenia wniosku. Następnie należy wprowadzić dane osoby, do której kierowane jest pismo i zamieścić prośbę o udzielenie urlopu oraz określić termin wraz z podaniem liczby dni. Zasadniczo czas wolny od pracy powinien zostać wykorzystany w sposób nieprzerwany, to znaczy w całości i bez dzielenia go na części.

Pracodawca może rozpatrzyć podanie i nie zgodzić się, jeżeli nieobecność pracownika spowodowałaby poważne zakłócenia toku pracy - w tym przypadku termin musi zostać przesunięty.

Zdarza się także, że wnioski o urlop wypoczynkowy muszą zostać z jakiejś przyczyny anulowane, wtedy pracownik musi złożyć kolejny dokument o anulowanie przyznanego mu wcześniej wypoczynku.

ZAREJESTRUJ Z NAMI SPÓŁKĘ I OTRZYMAJ PIERWSZY MIESIĄC PROWADZENIA KSIĘGOWOŚCI GRATIS!

*promocja dotyczy spółek generujących do 20 dokumentów miesięcznie

Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00  WYPRZEDAŻ!
  SPÓŁKI Z O.O. ZE STAŻEM:

- spółki z pierwszej połowy 2019 r.
już od 3900zł
- spółki z 2018 r. zgłoszone do VAT
już od 4900zł