• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego. Dla Przedsiębiorców, którzy działalność chcą rozpocząć od zaraz, proponujemy zakup gotowej spółki z o.o. Prowadzimy również pełną księgowość spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

KancelariaProwadzenie uproszczonej rachunkowości

Każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę, że księgowość w jego firmie to podstawa. W Polsce są dostępne dwie formy prowadzenia rachunkowości - pełna i uproszczona. Pełna księgowość to system skomplikowanej ewidencji. Zarejestrowane musi być każde zdarzenie gospodarcze natomiast uproszczona księgowość jest stosunkowo prosta i przedsiębiorca sam może ją prowadzić.

Księgowość uproszczona może być prowadzona przez jednostki fizyczne, spółki jawne, cywilne i partnerskie osób fizycznych, których dochody za poprzedni rok obrotowy nie przekroczyły równowartości 1,2 mln euro w walucie polskiej. Wyróżniamy 3 formy uproszczonej księgowości - kartę podatkową, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych oraz podatkowa księgę przychodów i rozchodów.

Prowadzenie uproszczonej rachunkowości jest stosunkowo łatwe. Przedsiębiorca może samodzielnie się tym zająć jednak będzie on zmuszony do zapoznania się z wieloma przepisami dlatego zachęcamy Państwa do korzystania z usług naszego biura. W swojej ofercie posiadamy szeroką gamę usług, które dostosujemy do Państwa potrzeb.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00