• Kompleksowa obsługa spółek z ograniczoną odpowiedzialnością


    Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej pomocy przy rejestracji spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także innych podmiotów prawa handlowego. Dla Przedsiębiorców, którzy działalność chcą rozpocząć od zaraz, proponujemy zakup gotowej spółki z o.o. Prowadzimy również pełną księgowość spółek (księgi handlowe).

    Szczegóły w dziale Kontakt

KancelariaProcedura składania sprawozdań finansowych 2020

Do 30 marca 2020 roku należy złożyć sprawozdanie finansowe za ubiegły rok obrotowy, jeśli data pokrywa się on z rokiem kalendarzowym.

Jeśli chcą się Państwo dowiedzieć, jak wygląda procedura składania sprawozdań finansowych 2020 to zapraszam do poniższej lektury.

Warto zacząć od zmian jakie wprowadzono w przepisach dotyczących składania sprawozdań finansowych.

Zmiany są trzy:
1. Podatnicy CIT od tego roku, muszą składać sprawozdanie w formie elektronicznej ustrukturyzowanej, a nie tak jak do tej pory-nie ustrukturyzowanej.
2. Podmioty niebędące przedsiębiorcami wpisanymi do KRS nie będą składać już podsumowania roku obrotowego do naczelnika Urzędu Skarbowego, a do Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, który zajmie się przekazem sprawozdań w odpowiednie miejsca.
3. Do sposobów, na jakie można składać podpis gotowego sprawozdania dołączył nowy, a jest nim uwierzytelnienie za pomocą elektronicznego dowodu tożsamości.

Procedura składania sprawozdań finansowych 2020 w pewnym sensie pozostaje niezmienna, ponieważ jeśli chodzi o zawartość sprawozdania to są to nadal trzy główne składniki: bilans, rachunek zysków i strat oraz informacja dodatkowa.Dane KontaktoweKancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego

E-mail: biuro@kancelaria-dgp.pl
Telefon: 
+12 442 02 61
+22 201 07 05

Kraków. ul. Cegielniana 4a lok. 15 (mapa)

Warszawa, Aleja Solidarności 117 lok.315 (mapa)

Usługi świadczymy na terenie całej Polski.

Zapraszamy codziennie w godzinach 9:00-17:00  WYPRZEDAŻ!
  SPÓŁKI Z O.O. ZE STAŻEM:

- 1-3 miesiące: 2900 zł (wcześniej 3500 zł)
- 8-10 miesięcy: 3900 zł (wcześniej 4400 zł)
- ponad 12 miesięcy + aktywny VAT: od 4900 zł (wcześniej od 7400 zł)