Zyski spółki z o.o. z udziałów w spółce komandytowej

Zyski spółki z o.o. z udziałów w spółce komandytowej są kwestią, która dla wielu przedsiębiorców jest skomplikowana i zupełnie niezrozumiała. Problemy, o których mowa są ściśle związane ze sposobem ujmowania przychodów pochodzących z tytułu posiadanych udziałów w zysku wypracowanym przez spółkę komandytową. Największym problemem, jak się okazuje jest sporządzenie sprawozdania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, a dokładnie ujęcie wypłat z tytułu udziału w zysku, które dokonywane były przez czas trwania roku obrotowego.

Przepisy Kodeksu Spółek Handlowych nie obligują wspólników spółki komandytowej do każdorazowego podejmowania decyzje związanej z wypłaceniem wypracowanego zysku. Nie ma żadnych przeszkód do tego, aby formalnie podejmować uchwały dotyczące podziału, a następnie wypłaty zysku. Uchwała ta powinna zostać jednak podjęta po sporządzeniu sprawozdania finansowego, który określa kwotę zysku.
Podejmując uchwałę o wypłacie wypracowanego zysku przez spółkę komandytową, powstaje tzw. przychód finansowy w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, a to z kolei obowiązkowo musi zostać ujęte w pozycji przychodów finansowych, a dokładnie „Dywidendy i udziały w zyskach”.Zyski spółki z o.o. z udziałów w spółce komandytowej będą miały również miejsce w przypadku, gdy spółka komandytowa będzie dysponowała zaliczką, której przeznaczeniem będzie udział w zysku.

Więcej informacji na ten temat udzielą Państwu nasi konsultanci, doradzą Państwu nie tylko w jaki sposób ewidencjonować zyski spółki z o.o. z udziałów w spółce komandytowej ale również zaproponują swoją pomoc w tym zakresie.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe