Zezwolenie na pracę w Polsce

Zezwolenie na pracę w Polsce to specjalny dokument, który uprawnia cudzoziemca do podjęcia legalnej pracy na terytorium Polski. Jest wydawany przez urząd wojewódzki odpowiedni ze względu na miejsce zamieszkania lub siedziby pracodawcy. To zatrudniający ma obowiązek wyrobienia tego dokumentu – musi zadbać o złożenie wniosku i odpowiednich dokumentów. Zdarza się też, że konieczne jest przeprowadzenie tzw. testu rynku pracy, który wykaże, że pracodawca nie jest w stanie zaspokoić braków kadrowych w oparciu o lokalne rejestry bezrobotnych.

Trzeba pamiętać o tym, że zezwolenie na pracę w Polsce może być wydane tylko obcokrajowcowi, który będzie tu przebywał legalnie!

Warto też wiedzieć, że dokument, jakim jest pozwolenie na pracę nie jest wymagany w przypadku każdego cudzoziemca, który chce pracować w Polsce. Istnieją wyjątki dla tego wymogu, określone przez polskie prawo. Niestety, przepisy te nie są zebrane w jednym miejscu kodeksu, dlatego czasami trudno jest określić, czy dany przypadek jest wyjątkiem od reguły.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe