Zawieszenie spółki z o.o. oferta Kraków

Zawieszenie spółki z o.o.

Od wielu lat spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, stanowią w Polsce najpopularniejszą formę prowadzenia działalności gospodarczej. Jest to spowodowane tym, iż daje ona możliwość prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby fizyczne lub prawne, dając możliwość ograniczenia odpowiedzialności za zobowiązania spółki.

Zawieszenie spółki z o.o. oferta Kraków to okres, kiedy spółka z o.o. nie prowadzi własnej działalności gospodarczej, ale co ważne – nie oznacza to również tego, że spółka została zlikwidowana.

W większości przypadków głównym powodem zawieszenia jest brak dalszej możliwości prowadzenia z powodu kłopotów finansowych, bądź braku zainteresowania ze strony Klientów. Jest to również dobre rozwiązanie dla osób, które myślą o przejściu na emeryturę, bądź planują rozpoczęcie innej działalności.

Zawieszenie spółki z o.o. procedura

Cała procedura zawieszenia działalności spółki została uregulowana w Kodeksie Spółek Handlowych. Zgodnie z tymi przepisami, zawieszenie spółki jest możliwe dopiero po podjęciu uchwały walnego zgromadzenia, którą musi potwierdzić Sąd Rejestrowy. Z kolei przed tym krokiem, spółka musi przedstawić wniosek o zawieszenie działalności, jak również skompletowane dokumenty, które potwierdzą konieczność zawieszenia działalności.

Tak, jak już zostało wspomniane – zawieszenie nie oznacza likwidacji. Ważne jednak jest to, że w czasie trwania okresu zawieszenia przedsiębiorca nie ma możliwości wykonywania swoich obowiązków (płacenie podatków i składek ZUS). Zobowiązani są jednak do dalszego prowadzenia swojej księgowości, a także składania rocznych sprawozdań finansowych.

Czas zawieszenia spółki może trwać od 30 dni do 24 miesięcy, a po tym czasie przedsiębiorca musi podjąć decyzję o tym czy wznawia działalność, czy jednak likwiduje.

Zawieszenie spółki z o.o. oferta Kraków

▸▸▸ Oferta aktualizacja danych KRS PDF
▸▸▸Oferta kwalifikowany podpis elektroniczny PDF

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe
Zamów rozmowę, aby otrzymać informację na temat aktualnej promocji na usługę założenia spółki z o.o.
This is default text for notification bar