Zasady rejestracji spółki jednoosobowej

Pomimo iż słowo „spółka” samoistnie kojarzy się ze współpracą kilku osób, zdarza się, że przedsiębiorca nie posiada osoby, która chciałby założyć z nim firmę, bądź też chce prowadzić ją samodzielnie.

Zasady rejestracji spółki jednoosobowej różnią się od reguł zakładania firmy wieloosobowej w zasadzie bardzo niewiele. Główną różnicę stanowi akt założycielski, który tym przypadku zastępuje umowę. Oba dokumenty muszą przybierać formę aktu notarialnego. Ich treść jest prawie identyczna, różni się tylko tym, że udziały w kapitale obejmowane są tylko przez jedną osobę, ona również ma obowiązek wnieść odpowiednią sumę na jego rzecz.

Jednoosobowe przedsiębiorstwo, w którym odpowiedzialność właścicieli jest ograniczona może założyć w zasadzie każdy, wyjątek stanowi inna spółka z o.o.
Jeżeli posiadamy wiedzę na temat tego jak zarejestrować firmę wieloosobową, możemy również uznać, że znamy zasady rejestracji spółki jednoosobowej. Dlatego też jeśli chcemy być właścicielami własnego przedsiębiorstwa i samodzielnie je prowadzić nie powinniśmy obawiać się procesu jego zakładania.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe