Zamykanie spółki z o.o. pomoc

W procesie takim jak zamykanie spółki z o.o. pomoc może okazać się potrzebna. Wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy, jak dużo formalności czeka ich podczas zamykania firmy. Procesem likwidacji zajmują się podczas jej trwania ustanowieni poprzez podjęcie uchwały likwidatorzy. Aby mogło dojść do rozpoczęcia procedury, rozwiązanie spółki trzeba uchwalić większością ⅔ głosów.

Podjęcie uchwały rozpoczyna proces likwidacji, do 7 dni od jej podjęcia konieczne jest złożenie wniosku do KRS oraz opublikowanie tej informacji w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Wniosek do KRS można złożyć elektronicznie tylko jeśli spółka była zakładana poprzez system S24. Wszystkie dokumenty muszą być poświadczone elektronicznymi podpisami wszystkich wspólników spółki. Do obowiązków likwidatorów należy wezwanie wierzycieli oraz poinformowanie ich o rozpoczęciu likwidacji i jej zakończeniu.

Nadrzędną sprawą w procesie likwidacji jest jedno z ostatnich zadań spółki, czyli spłata zadłużeń i podział majątku spółki z o.o. między wspólników.

Nasza firma oferuje zamykanie spółki z o.o. pomoc i fachową obsługę.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe