Założenie stowarzyszenia

Zrzeszeniem osób o wspólnych celach i zainteresowaniach nazywa się stowarzyszenie. Taka organizacja podobnie jak podmioty gospodarcze, podlega rejestracji. W zależności od jej charakteru może być zgłaszana do KRS lub do Urzędu Gminy. Zazwyczaj organizacje te chcą pozyskiwać datki, na realizacje swoich szczytnych celów. W związku z takim zamiarem należy tą działalność zgłosić w KRS czyli założyć stowarzyszenie rejestrowe.

Założenie stowarzyszenia rejestrowego podobnie jak spółki handlowej, powoduje wiele obowiązków. Podstawą jest oczywiście akt założycielski, stanowiący oświadczenie woli oraz rejestracja w odpowiednim organie (Krajowy Rejestr Sądowy). Jak jest to powszechnie wiadome, proces rejestracji podmiotów w KRS jest dosyć trudny. Z tego powodu przydaje się fachowa pomoc. Gdzie jednak można ją uzyskać?

Nasza firma specjalizująca się w zakładaniu różnego typu działalności gospodarczej, świadczy też usługi, polegające na zakładaniu fundacji i stowarzyszeń. Wszyscy potrzebujący wsparcia w zakładaniu takich organizacji wystarczy, że skontaktują się z nami, a otrzymają potrzebną pomoc.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe