Założenie spółki z o.o. 2018 może odbyć się na dwa sposoby, a mianowicie:
– w sposób tradycyjny (w urzędzie),
– w sposób elektroniczny (przez Internet).
Myślę, że do dwóch powyższych metod możemy również zaliczyć zlecenie rejestracji wyspecjalizowanym jednostkom, którzy świadczą usługi rejestracyjne. Jednak to przedsiębiorca samodzielnie powinien podjąć decyzję odnośnie tego, w jaki sposób odbędzie się dla niego założenie spółki z o.o. 2018.
Bardzo istotną kwestią jest to, iż tradycyjna rejestracja spółki z o.o. jest procesem długotrwałym, ponieważ może trwać nawet kilka tygodni. Proces ten odbywa się z udziałem notariusza, który sporządza umowę spółki w formie aktu notarialnego, co z kolei stwarza koszty notarialne. Bardzo ważne jest to, aby pamiętać, że nawet najmniejszy błąd w dokumentach może skutkować koniecznością ponowienia całego procesu rejestracyjnego, a to z kolei znowu odwleka w czasie rozpoczęcie działalności.
Z kolei założenie spółki z o.o. 2018 przez Internet odbywa się na platformie, którą udostępnia Ministerstwo Sprawiedliwości. Konieczne jest jednak, aby przedsiębiorca założył tam konto oraz samodzielnie wprowadzić dane zakładanej spółki do pojawiających się formularzy. W następnej kolejności wygenerowane dokumenty należy podpisać za pomocą profilu zaufanego, bądź podpisu elektronicznego. Ten sposób daje możliwość rejestracji spółki już w zaledwie 24 godziny.
W ostatnim czasie najbardziej popularnym rozwiązaniem okazuje się zlecenie rejestracji spółki profesjonalnym firmom, które zajmują się tym usługowo. Proces trwa równie szybko jak elektroniczna rejestracja spółki, aczkolwiek obowiązki przedsiębiorcy zostają ograniczone jedynie do złożenia podpisów na dokumentach.