Założenie i rejestracja sp. z o.o. komandytowej

Założenie i rejestracja sp. z o.o. komandytowej nie jest takie trudne, jak mogłoby Ci się wydawać. Wystarczy odrobina samozaparcia i w szybki sposób będziesz mógł prowadzić nowoczesną formę działalności, która wiąże się z wieloma udogodnieniami nie tylko w fazie wszelkich formalności, ale także później, w trakcie jej prowadzenia.

Spółka ta jest mieszanką zalet spółki z o.o. z zaletami spółki komandytowej. Już samo to informuje o tym, że taka kombinacja pozwoli przedsiębiorcy osiągnąć liczne korzyści. Założenie i rejestracja sp. z o.o. komandytowej powinno rozpocząć się założeniem spółki z o.o. (chyba, że przedsiębiorca posiada już takową spółkę, to wówczas może od razu przejść do zakładania „nowej” firmy).

Jeżeli jesteś zdeterminowany i chcesz rozpocząć właśnie taką działalność, musisz również wiedzieć, że całkowita odpowiedzialność tej spółki spoczywa na spółce z o.o., gdyż to właśnie ona pełni funkcję komplementariusza. W takiej sytuacji przeważnie cały zysk przypada komandytariuszom, którzy są osobami fizycznymi.

Nic dodać, nic ująć ! Warto ! Nie zwlekaj, skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej na ten temat.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe