Zalety spółki z o.o. komandytowej

Myślę, że jeszcze nie do końca są znane zalety spółki z o.o. komandytowej. Jednak już teraz można ocenić ją jaką bardzo ciekawą i atrakcyjną formę prowadzenia działalności gospodarczej. Wiąże się to z tym, że wprowadzenie w strukturę spółki osobowej wspólnika, który jest spółką kapitałową, pozwala na korzystne połączenie w jednym organizmie wielu zalet każdej z tych spółek.

Prowadzenie takiej działalności umożliwia również elastycznie ustalać poziom udziału poszczególnych wspólników w zyskach, na podstawie umowy spółki, która może swobodnie określać udział w zysku poszczególnych wspólników. Spółka kapitałowa nie określa ścisłych warunków, które dotyczą wypłaty zysku, w tym również zaliczek na poczet zysku.

Równie bardzo ważną informacją jest to, że spółka komandytowa jako osobowa spółka, nie jest obciążona obowiązkiem płacenia podatku dochodowego od osób prawnych.
Jak widać, zalety spółki z o.o. komandytowej są liczne, co prawdopodobnie jest jednym z głównych powodów, dzięki którym wspomniana prawna forma prowadzenia firmy, cieszy się w ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe