Zakup spółki z o.o. komandytowej

Każda rodzaj działalności gospodarczej posiada swoje plusy i minusy. Jedne z nich dają możliwość wykonywania wolnego zawodu, inne skupiają się na możliwości prowadzenia przedsiębiorstwa pod własną firmą.
Jeśli komuś zależy na jak najniższym podatku i braku odpowiedzialności za zobowiązania powinien się zdecydować na zakup spółki z o.o. komandytowej.

Rejestracja takiej formy działalności skomplikowany proces ze względu na swoją złożoność. W tym wypadku nie wystarczy, tak jak jest to zazwyczaj, założenie jednej spółki. Najpierw rejestrujemy tę z ograniczoną odpowiedzialnością a następnie komandytową, po to aby w efekcie je połączyć. Jak widać procedura ta może okazać się trudna, ponieważ wykonać trzeba trzy razy więcej kroków niż w przypadku zakładania innej firmy. Korzyści jednak są, i przyciągają wielu zainteresowanych. Częściej niż na rejestrację decydują się oni na zakup spółki z o.o. komandytowej, oszczędzając dzięki temu czas.
Daje im to możliwość szybkiego rozpoczęcia przedsięwzięć przy minimalnym zaangażowaniu, wystarczy jedno spotkanie z potencjalnym sprzedawcą oraz podpisanie kilku dokumentów aby stać się właścicielem. Opcja ta jest bezpieczna o ile otrzymamy notarialne potwierdzenie braku zobowiązań.

Jest to bardzo praktyczny sposób, który sprawia, że stajemy się właścicielami działalności szybciej niż kiedykolwiek było to możliwe.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe