Zakładanie własnej działalności gospodarczej krok po kroku

Z racji tego, że zakładanie własnej działalności gospodarczej krok po kroku jest procesem czasochłonnym a przy tym skomplikowanym, to polecam skorzystanie z usług naszej Kancelarii, która dobrze wie co zrobić, aby otworzenie firmy było przyjemniejsze i bezproblemowe. Wielu przedsiębiorców chcących założyć działalność nie wiedzą, co po kolei muszą zrobić i gdzie się udać, by wszystko przebiegało sprawnie. Postaram się więc przedstawić jak wygląda zakładanie własnej działalności gospodarczej krok po kroku w skrócie.

Pierwszy krok stawiamy w Urzędzie Miasta i Gminy, gdzie przynosimy wypełniony wniosek CEIDG (może zostać wypełniony na odpowiedniej stronie internetowej). Następnie udajemy się do ZUS-u w celu zgłoszenia przedsiębiorcy jako ubezpieczonego – 7 dni od założenia firmy. W ciągu 7 dni od przesłania przez CEIDG wniosku do GUS-u zostanie nadany numer REGON. Jeżeli planujemy zostać podatnikami VAT, to musimy udać się do US, jednak jeżeli nie, to wystarczające będzie przesłanie przez CEIDG wniosku CEIDG-1 z wybraną formą opodatkowania. Piątym krokiem jest utworzenie rachunku bankowego, który jest niezbędny do sprawnego funkcjonowania firmy. Po szóste pieczątka firmowa, która nie jest obowiązkowa, ale daje wiele ułatwień w prowadzeniu firmy. I ostatnim krokiem jest uzyskanie potrzebnych koncesji i zezwoleń. Skomplikowane? Trochę! Jednak pamiętaj, że możesz sobie znacznie ułatwić rejestrację firmy.

Jeżeli przestraszyło Cię zakładanie własnej działalności gospodarczej krok po kroku, to nasza Kancelaria oferuje Ci całkowitą rejestrację spółki z oo, spółki komandytowej oraz spółki z oo komandytowej. Nie musisz martwić się tym co wcześniej przeczytałeś, wszystkimi załatwieniami, staniem w kolejkach. Nasi specjaliści zrobią to za Ciebie! Postaw na profesjonalizm! Skontaktuj się z naszą kancelarią w celu uzyskania szczegółowych informacji. Zapraszam do kontaktu.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe