Zakładanie spółki z o.o. w Polsce dla cudzoziemców

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to bardzo popularna forma prowadzenia działalności gospodarczej. Na zainteresowanie danym podmiotem wpływa przede wszystkim ograniczona odpowiedzialność wspólników za zobowiązania zaciągane przez spółkę, osobowość prawna, a także dowolny cel jej prowadzenia, oczywiście pod warunkiem, że jest on zgodny z przepisami prawa.
Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest długa i skomplikowana. Polscy obywatele mogą uprościć ewidencję przeprowadzając proces online, możliwości takiej nie mają jednak osoby z zagranicy ponieważ nie dysponują numerem PESEL, który jest w tym przypadku niezbędny.
Zakładanie spółki z o.o. w Polsce dla cudzoziemców można jednak znacznie ułatwić. Cudzoziemcy decydujący się na zakup gotowego podmiotu ograniczają wszelkie formalności do minimum jakim będzie złożenie podpisu na umowie sporządzonej w formie aktu notarialnego. Co ważne, musi odbyć się to pod nadzorem notariusza, a w przypadku słabej znajomości języka polskiego także tłumacza przysięgłego.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe