Zakładanie spółki z o.o. przez obcokrajowców

Polska jest krajem gdzie istnieje swoboda gospodarcza, również obywatele innych krajów mogą prowadzić działalność na terytorium Polski. Zakładanie spółki z o.o. przez obcokrajowców w Polsce będzie przebiegać podobnie jak w przypadku podmiotów posiadających obywatelstwo polskie. Do standardowych dokumentów w postaci umowy spółki, oświadczeń, formularzy niezbędnych do uzyskania numerów rejestracyjnych jednostka będzie zobowiązana dostarczyć:

– aktualne odpisy z rejestru sądowego każdego z wspólników razem z poświadczeniem dokumentów ( apostille ), umożliwiającym wykorzystanie dokumentów w Polsce,
– przetłumaczenie przysięgłe odpisów z rejestrów sądowych również w połączeniu z apostille.

Zakładanie spółki z o.o. przez obcokrajowców odbędzie się u notariusza w Polsce, możliwe jest reprezentowanie wspólników przez polskich doradców, którzy uzyskali pełnomocnictwo w odpowiedniej formie. Podmioty gospodarcze rejestrujące spółkę w Polsce powinny pamiętać o tym, że kodeks spółek handlowych narzuca ograniczenie, które uniemożliwia założenie w Polsce jednoosobowej spółki z o.o. przez inną spółkę o tym samym charakterze.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe