Zakładanie spółki z o.o. przez cudzoziemca

Zakładać działalność w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w naszym kraju maja prawo nie tylko Polacy ale również i obcokrajowcy. Coraz więcej cudzoziemców decyduje się na założenie firmy w Polsce, z uwagi na korzystne warunki, stosunkowo niskie koszty jej prowadzenia oraz stale rozwijający się rynek zbytu. Najczęściej na założenie działalności gospodarczej w naszym kraju decydują się obywatele Rosji i Ukrainy.

Zakładanie spółki z o.o. przez cudzoziemca w Polsce

Zakładanie spółki z o.o. przez cudzoziemca jest bardzo podobne do procedury dokonywanej przez Polaków. Należy złożyć wszelkie niezbędne dokumenty w KRS, ogłosić wpis w Monitorze Sądowym i Gospodarczym oraz wnieść wkłady na rzecz kapitału zakładowego w wysokości 5 tysięcy złotych. Przyszli wspólnicy powinni osobiście stawić się u notariusza, aby stworzyć umowę. Problem w przypadku obcokrajowców planujących założenie firmy w Polsce stanowi bariera językowa i konieczność znajomości terminologii związanej z finansami. Coraz częściej więc w przypadku rejestracji działalności przez obcokrajowców całym procesem zajmują się pełnomocnicy posiadający stosowne upoważnienia i doświadczenie. Gwarantuje to przyspieszenie procedury oraz jej poprawne przeprowadzenie.

Obcokrajowcy niemal bez problemu mogą na terenie naszego kraju zakładać własną działalność i każdego roku liczba osób decydujących się na to wzrasta. Nasza firma stara się wychodzić im naprzeciw dlatego, w swojej ofercie posiada usługę rejestracji podmiotów gospodarczych dla obcokrajowców. W razie zainteresowania prosimy o kontakt.

Pomoc w rejestracji spółki – obsługa obcokrajowców w Polsce

Nasza oferta obejmuje sprzedaż gotowych spółek, jak również rejestrację nowych podmiotów gospodarczych. Zatem jeśli jesteś obcokrajowcem i chciałbyś założyć swoją firmę właśnie w Polsce, skontaktuj się z nami. Oferujemy pomoc w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji, a także umówienie spotkania z notariuszem w dogodnym dla Państwa terminie.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe
Zamów rozmowę, aby otrzymać informację na temat aktualnej promocji na usługę założenia spółki z o.o.
This is default text for notification bar