Zakładanie prostej spółki akcyjnej

Prosta spółka akcyjna to nowa forma prowadzenia działalności, która ma stać się połączeniem cech spółki z o.o. oraz cech spółki akcyjnej. Będą w niej stosowane nowe, optymalizacyjne rozwiązania, które dotychczas nie pojawiły się w żadnej ze spółek w Polsce. Najbardziej rzuca się w oczy z pewnością niski kapitał zakładowy Prostej Spółki Akcyjnej. Kapitał akcyjny wynosi w niej tylko 1 zł. Jest to nowoczesne rozwiązanie inspirowane zachodnimi rozwiązaniami. Jednak nie tylko kapitał jest tutaj ułatwieniem dla przedsiębiorców, ale także zakładanie prostej spółki akcyjnej.

Rejestracja P.S.A. przebiega podobnie co rejestracja spółek z o.o., dlatego w łatwy sposób można tego dokonać. Do rejestracji potrzebny jest konto w systemie elektronicznym ministerstwa oraz e-podpis kwalifikowany. Wszystkie załączniki i dokumenty muszą być poświadczone elektronicznymi podpisem, aby zyskały ważność w urzędach i sądach. Zakładanie prostej spółki akcyjnej to nieskomplikowana sprawa, ale należy posiadać odpowiednią wiedzę na ten temat.

Cała procedura nie powinna trwać dłużej niż 24h. W przypadku rejestracji prostej spółki akcyjnej u notariusza czas ten się wydłuża, ze względu na większość ilość formalności.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe