Zakładanie firmy spółki komandytowej

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej jest marzeniem wielu podmiotów gospodarczych, bardzo często jednak pojawia się problem z jego ostateczną realizacją z różnorodnych przyczyn. Jednym z decydujących czynników ograniczających są fundusze finansowe oraz trudność w wyborze odpowiedniej formy prawnej.

Jedną z możliwości rejestracji własnej działalności jest zakładanie firmy spółki komandytowej. Jest to spółka osobowa, która dzieli wspólników na dwie grupy komplementariuszy i komandytariuszy. Różnica wynika z pełnionej w spółce funkcji oraz odpowiedzialności. Komplementariusz odpowiada za zobowiązania finansowe spółki całym swoim majątkiem, zajmuje się prowadzeniem spraw spółki oraz jej reprezentacją na zewnątrz, z kolei komandytariusz ponosi odpowiedzialność wyłącznie do kwoty wkładu jakie został wniesiony do spółki.

Zakładanie firmy spółki komandytowej to jedna z usług jakie oferuje nasza Kancelaria. Pomożemy Państwu dopełnić wszystkich niezbędnych formalności i z powodzeniem rozpocząć działalność gospodarczą w formie spółki komandytowej.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe