Wdrożenie węzła transgranicznego a podpis kwalifikowany

Od 2018 roku prężnie działała budowa Węzła Transgranicznego. Czyli podobnego rozwiązania do Węzła Krajowego Identyfikacji Elektronicznej (login.gov.pl), tylko działającego na polu unijnym.

Można więc się zastanowić, co łączy wdrożenie Węzła Transgranicznego a podpis kwalifikowany, mianowicie jest już możliwe podpisywanie dokumentów elektronicznie nie tylko w Polsce, a w całej Unii Europejskiej. Dla przedsiębiorców, którzy swoją działalność rozwijają nie tylko w naszym kraju, ale także w państwach członkowskich UE jest to wyjątkowe ułatwienie, gdyż nie muszą oni załatwiać spraw listownie czy przez pełnomocnika. Jest to także wygoda dla tych z Państwa, którzy potrzebują skorzystać z zagranicznych stron rejestracyjnych.

Aby móc dokonać zmian na wyszczególnionych przez Unię Europejską bezpiecznych stronach, należy zaopatrzyć się w elektroniczny podpis kwalifikowany. Którego działanie można wykorzystać nie tylko w krajach UE, ale także w Polsce, do załatwiania wielu spraw urzędowych czy firmowych.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe