Warunki założenia spółki

Jeżeli zdecydowali się Państwo na założenie gotowego podmiotu gospodarczego, to warto przed rozpoczęciem procedury zapoznać się z tym, jakie warunki założenia spółki są niezbędne, aby szybko i pomyślnie przejść cały proces.

Pierwszym wymogiem jest wybór formy prawnej działalności, która ma być prowadzona. Przedsiębiorca ma do dyspozycji prowadzenie jednostki gospodarczej samodzielnie, spółkę cywilną, jawną, partnerską, komandytową, komandytowo-akcyjną, z ograniczoną odpowiedzialnością i akcyjną.

Następnym krokiem przyszłego właściciela jest sporządzenie umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

w formie aktu notarialnego lub korzystając z gotowego wzorca umowy udostępnionego na portalu S24. W dokumencie określona powinna być nazwa i adres siedziby, przedmiot działalności, wysokość kapitału zakładowego oraz wartość nominalną udziałów.

Kolejnym etapem jest dokonanie zgłoszenia przez zarząd spółki do Krajowego Rejestru Spółki oraz złożenie oświadczenia, że wkłady na pokrycie kapitału zostały w całości wniesione.

Do pełnego założenia podmiotu gospodarczego niezbędne jest uiszczenie obowiązkowych opłat – np. za wpis do KRS, ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym, a w przypadku formy tradycyjnej umowy również zapłata należności w postaci taksy notarialnej za sporządzenie dokumentu.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe