System s24

System s24 to zupełnie nowe pojęcie na rynku spółek i dlatego wielu przedsiębiorców zastanawia się co ono oznacza. Postaram się w łatwy sposób wyjaśnić, aby wszystko było jasne. Wraz z styczniem bieżącego roku istnieje możliwość założenia spółki z o.o. przez Internet. „S24” ma związek z czasem rejestrowania spółki, czyli 24 godziny.

Co daje nam system s24? Przyspiesza on znacznie proces założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. W związku z tym, że wszystko dzieje się online wizyta u notariusza jest zbędna, gdyż nie jest wymagana forma aktu notarialnego. Umowa zawierana jest za pomocą wzorca dostępnego podczas rejestracji spółki. Dużym ułatwieniem jest wydłużenie czasu na zorganizowanie potrzebnego kapitału, gdyż wkład będzie mógł zostać wniesiony 7 dni od dnia zarejestrowania spółki, jednak wyłącznie w formie pieniężnej. Wizyta u notariusza lub w sądzie będzie konieczna podczas złożenia przez członków wzorów ich podpisów, które muszą być dostarczone do sądu rejestrowego.

Jednak system s24 ma wadę jaką jest konieczność oddzielnego składania dokumentów do Urzędu Skarbowego, ZUS-u oraz GUS-u. Następnie zarząd ma obowiązek zgłoszenia numerów NIP i REGON do KRS, co w przypadku tradycyjnej formy założenia spółki następuje automatycznie.
System s24 jest alternatywnym sposobem założenia i zarejestrowania spółki z o.o., z którego mogą skorzystać przedsiębiorcy.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe