Sprzedaż udziałów w spółce z o.o.

Bycie właścicielem firmy nie jest prostym zadaniem, wiąże z koniecznością nieustannego śledzenia zmian na rynku i poczynań konkurencji, wymaga stałej kontroli nad prosperowaniem działalności i nad pracownikami. Nie łączy się ono jednak tylko i wyłącznie z przykrymi obowiązkami ale stanowi zazwyczaj niemałe źródło dochodu i jest przyczyną satysfakcji i spełnienia zawodowego. Sprzedaż udziałów w spółce z o.o. to poważna decyzja, którą czasem przedsiębiorca musi podjąć.

Przyczyn jest wiele, często związane są one z życiem prywatnym a mam na myśli przede wszystkim pogorszenie się stanu zdrowia, nagłą potrzebę gotówki, czy różnego rodzaju wypadki losowe. Kolejne powody wiążą się z koniecznością dokonania zmian w sferze zawodowej. Bywa że businessman chce zmienić dziedzinę działalności, rozpocząć prowadzenie nowego interesu lub dochodzi do wniosku że kierowanie przedsiębiorstwem nie jest dla niego. Zdarza się też, że sprzedaż udziałów w spółce z o.o. jest wynikiem konfliktu pomiędzy udziałowcami, którego nie sposób rozwiązać.

Transakcja ta stanowi rozwiązanie, dzięki któremu sprzedający zarabia okrągłą sumę pieniędzy na nowe inwestycje a kupujący zyskuje szansę na wypróbowanie swoich sił na stanowisku prezesa firmy.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe