Sprzedaż spółek komandytowych

Spółka komandytowa to spółka osobowa, której celem jest prowadzenie przedsiębiorstwa pod własną firmą. Odpowiedzialny za zobowiązania spółki wobec wierzycieli jest komplementariusz, natomiast odpowiedzialność drugiego wspólnika, komandytariusza, jest ograniczona do tak zwanej sumy komandytowej. Spółka komandytowa nie posiada osobowości prawnej, zatem we własnym imieniu prawa może nabywać nieruchomości, inne prawa rzeczowe, zaciągać zobowiązania, pozywać i być pozywana. Głównym celem spółki komandytowej jest wykonywanie działalności gospodarczej.

Sprzedaż spółek komandytowych odbywa się w ciągu kilku dni. Decydującym się na zakup tego rodzaju spółki warto przypomnieć o korzyściach wynikających z tego wyboru.

Po pierwsze wszystkie zyski spółki opodatkowane są jednokrotnie. Kolejną jest elastyczność konstrukcji spółki, ponieważ można bardzo szeroko modyfikować postanowienia ustawowe. Nie ma minimalnego kapitału zakładowego, który należy wnieść do spółki. To tylko część zalet spółek komandytowych.

Przypominamy jednocześnie, że wśród naszych usług znajduje się sprzedaż spółek komandytowych.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe