Spółki półroczne

Spółka z o.o. to forma prawna przedsiębiorstwa, które zostaje utworzone przez jedną lub więcej osób zwanych wspólnikami. Ich odpowiedzialność jest ograniczona. Umowa spółki musi zostać zawarta w formie aktu notarialnego pod rygorem nieważności. Istnieje możliwość pominięcia procesu rejestracyjnego, poprzez zakup gotowego podmiotu.

Ostatnio coraz popularniejsze są spółki półroczne, które posiadają 6 miesięcy stażu. Czy ten rodzaj spółki jest bezpieczny? Tak, ponieważ spółka została założona wyłącznie w celu sprzedaży, a więc nie posiada historii gospodarczej (nie zatrudniała pracowników, nie zawierała umów). Nabywca takowej spółki może pozyskać notarialne oświadczenie o braku zadłużenia spółki. Korzystniejsza spółka stażowa czy świeża? To zależy od celów przedsiębiorcy. Spółki stażowe mogą okazać się dobrym rozwiązaniem dla osób, których pomysł jest kosztowny. Dlaczego? Spółka stażowa zwiększa szansę na pozyskanie dofinansowania unijnego lub kredyt, ponieważ wzbudza większe zaufanie.

Nasza Kancelaria w swojej ofercie posiada spółki półroczne, które są bezpiecznym rozwiązaniem. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty przygotowanej przez naszą Kancelarię.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe