Spółka z o.o. bez aktu notarialnego

Założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jeszcze do niedawna było ogromnie problematyczne i czasochłonne. Odwiedzenie poszczególnych urzędów oraz złożenie odpowiednich wniosków sprawiało, że formalności związane z zakładaniem spółki zająć mogły nawet miesiąc. Dodatkowo wymagana była wizyta u notariusza, co wiązało się z taksą notarialną.

Od kilku lat niedogodności te można zminimalizować dzięki rejestracji online. Na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości dostępna jest platforma rejestracyjna w ramach której można zarejestrować swoją działalność. Wystarczy jedynie uzupełnić odpowiedni formularz swoimi danymi, program kolejno samodzielnie generuje niezbędne wnioski i wysyła je do odpowiednich urzędów. Umowa spółki podczas tego typu ewidencji generowana jest na podstawie ściśle określonego wzorca. Spółka z o.o. bez aktu notarialnego niczym nie różni się od spółki zarejestrowanej w sposób tradycyjnym. Dysponuje osobowością prawną oraz działa przez zarząd.

Nasza firma oferuje pomoc w rejestracji spółek z o.o. W razie jakichkolwiek niejasności w tym zakresie zachęcamy do kontaktu.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe