Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zakładanie

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zakładanie

Pierwszym etapem zakładania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest podjęcie decyzji o sposobie jej stworzenia. Możesz zdecydować się na zrobienie tego przez Internet lub u notariusza, w bardziej tradycyjny sposób. Oczywiście każdy rozwiązanie ma inne korzyści.

Spółka z o.o. zakładanie przez Internet, a zakładanie u notariusza

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zakładanie przez Internet, wiąże się z mniejszą ilością potrzebnych funduszy, a także krótszym czasem oczekiwania, niż stworzenie jej w sposób tradycyjny. Po założeniu należy wpisać ją do Krajowego Rejestru Sądowego, co wiąże się z zapłatą.

Aby założyć spółkę z o.o. u notariusza należy odpowiednio się przygotować. Przy zakładaniu działalności obecni muszą być wszyscy wspólnicy (lub ich pełnomocnicy), każdy musi posiadać aktualny dowód potwierdzający jego tożsamość, a także wszystkie niezbędne dane. Następnie wspólnicy muszą określić czas trwania spółki, nazwę czy siedzibę firmy.

Po sporządzeniu odpowiedniej dokumentacji przez notariusza, należy wpłacić kapitał początkowy, czyli minimalną kwotę zasądzoną na 5 000 zł.

W tym wypadku kwota wpisania spółki do Krajowego Rejestru Sądowego jest jeszcze wyższa, niż wirtualnie.

Podsumowując założenie spółki z o.o. przez Internet jest tańsze, natomiast zrobienie tego u notariusza daje możliwość założenia większej działalności.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zakładanie

Oferty w formie PDF:
▸▸▸Rejestracja spółki z o.o.
▸▸▸Pełna księgowość dla spółki z o.o.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe