Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jak założyć

Spółka z o.o. jest charakterystyczną formą ze względu na posiadaną osobowość prawną oraz ograniczoną odpowiedzialność wspólników. Wielu rozpoczynających prowadzenie własnego biznesu dedycje się właśnie na tę formę. Każdy jednak kto decyduje się na spółką z o.o. musi przejść przez kolejne etapy jej rejestracji. Jeśli również i Ty postanowiłeś spróbować swoich sił w procesie zakładanie sp z o.o. pierwszą rzeczą jaką będziesz musiał zrobić jest sporządzenie umowy oraz wniesienie określonych wkładów. Bardzo ważne jest, aby w umowie zawarte były wszystkie informacje dotyczące wspólników, siedziby oraz nazwy spółki.

Po spełnieniu tych obowiązków będziesz mógł przejść do właściwej rejestracji.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jak założyć:

Pierwszym krokiem będzie złożenie wniosku do KRS o wpis w rejestr przedsiębiorców. W czasie, gdy otrzymamy oświadczenie Monitora Sądowego i Gospodarczego, w skrócie MSiG, możemy udać się do Urzędu Statystycznego w celu nadania numeru REGON, jest on potrzebny do prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Ostatnim krokiem będzie sporządzenie wniosku o ustalenie numeru NIP oraz VAT / VAT EU.

Odpowiedzią na pytanie: spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jak założyć, jest powyższy artykuł. Jeżeli jest coś niezrozumiałe zawsze możesz się z nami skontaktować.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe
Zamów rozmowę, aby otrzymać informację na temat aktualnej promocji na usługę założenia spółki z o.o.
This is default text for notification bar