Spółka komandytowa z udziałem spółki z o.o.

Jak wiadomo, spółka komandytowa należy do spółek osobowych, co oznacza, że musi powstać z inicjatywy co najmniej dwóch osób, z których jedna musi pełnić rolę komandytariusza, a druga komplementariusza. W ostatnim czasie coraz bardziej popularna stała się spółka komandytowa z udziałem spółki z o.o..

Spółka z o.o. komandytowa jest połączeniem, które służy optymalizacji podatkowej. Połączenie to polega na tym, że oficjalną spółkę prowadzącą działalność jest spółka komandytowa, lecz spółka z o.o. pełni rolę komplementariusza, a także jest podmiotem uprawnionym do prowadzenia spraw i reprezentacji spółki z o.o. komandytowej.

W tej kombinacji, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością ma przede wszystkim pełnić funkcję zarządzającą i administracyjną spółki komandytowej.

Bardzo istotna informacją jest to, że przy zakładaniu spółki zoo komandytowej, trzeba ponieść podwójne koszty rejestracji, co spowodowane jest uprzednim zarejestrowaniem spółki z o.o., a następnie komandytowej. W obu spółkach konieczne jest prowadzenie pełnej rachunkowości, co również jest związane z kosztami, które pobiera biuro rachunkowe.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe