Sp z ograniczoną odpowiedzialnością

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością może zostać założona przez jedną lub więcej osób fizycznych bądź prawnych lub jednostek organizacyjnych bez osobowości prawnej. Istotne jest to, że założycielem jednoosobowej spółki z o.o. nie może być inna jednoosobowa spółka z o.o.W tej formie prawnej wspólnicy zobowiązani są do pokrycia wkładu w formie gotówki lub aportów. Minimalna wartość udziału to 50 zł. Wspólnicy mają czas na pokrycie wkładu do momentu złożenia wniosku do KRS.Umowa sp z ograniczoną odpowiedzialnością musi być zawarta w formie aktu notarialnego. Z chwilą jej zawarcia powstaje spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji. Spółka z o.o. uzyskuje osobowość prawną z chwilą wpisu do KRS.

To najpopularniejsza forma prawna w Polsce. Przedsiębiorcy decydujący się na własny biznes wybierają spółkę z o.o. z powodu ograniczonej odpowiedzialności. Właściciele bezpiecznie prowadzą biznes bez obaw o własny majątek.

Nasze biuro w swojej ofercie posiada gotowe spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe