Rozliczenie PIT 2016

Podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych PIT zobowiązani są po zakończeniu roku podatkowego rozliczyć się z osiąganych dochodów. W tym celu wypełniają roczne rozliczenia podatkowe, które później składają do odpowiedniego urzędu skarbowego samodzielnie lub za pośrednictwem, np. zakładem pracy.

Rozliczenie PIT 2016 dokonywane powinno być za pomocą nowych wzorów formularzy, wprowadzonych z początkiem roku. Zmodyfikowane formularze PIT zyskały nowe pola zgodnie z wprowadzonymi zmianami w Ordynacji podatkowej i innych ustawach.

Nie możemy zapomnieć, że wraz z zeznaniem podatkowych PIT zobowiązani jesteśmy do uiszczenia niedopłaty lub nadpłaty podatku dochodowego od osób fizycznych. Rozliczenie PIT 2016 złożone w błędny sposób będzie mogło zostać skorygowane bez pisemnego uzasadnienia korekty. To kolejny przepis wprowadzony w 2016 roku. Jednak, aby oszczędzić sobie czasu i martwienia się o sporządzoną deklarację, lepiej skorzystajmy z pomocy doświadczonych osób, np. księgowych pracujących w burze rachunkowym. Dzięki temu prawidłowa, gotowa deklaracja zostanie przesłana w naszym imieniu do urzędu skarbowego.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe