Rozliczenia transakcji EXPORT

Podmioty gospodarcze, które zajmują się wykonywaniem usług na rzecz zagranicznych przedsiębiorców zobowiązane są do rozliczenia transakcji EXPORT. Usługi świadczone są na rzecz kontrahentów, którzy posiadają swoją siedzibę oraz miejsce prowadzenia działalności lub miejsce zamieszkania poza granicami kraju. Polscy przedsiębiorcy będą mieli do wykonania kilku obowiązków, między innymi wystawienie faktury.

Jeśli klient pochodzi z krajów Unii Europejskiej faktura dla kontrahenta powinna zostać wystawiona do 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym usługa została wykonana. Z kolie w przypadku przedsiębiorcy spoza Unii data wystawienia faktury nie ma znaczenia, rozliczenia należy dokonać za pomocą formularza VAT-UE.

Rozliczenia transakcji EXPORT może okazać się kłopotliwe dla przedsiębiorców szczególnie, że w prawie podatkowym co jakiś czas pojawiają się zmiany. Nasza Kancelaria zatrudnia ekspertów, którzy wykonają wszystkie niezbędne czynności i zajmą się prawidłowym rozliczeniem transakcji EKSPORT.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe