Rejestracja spółek on-line

Rejestracja spółek on-line jest jednym z najszybszych sposobów na założenie własnej spółki i można jej dokonać w każdej chwili.

Proces rejestracyjny rozpoczyna się od zalogowania na platformie eKRS. W procesie rejestracji spółek on-line każda z osób podpisujących wniosek musi posiadać aktywne konto w systemie eMS. Aby rejestracja spółek on-line przebiegła prawidłowo należy wypełnić formularz informacjami: nazwa spółki, dane teleadresowe, nazwę strony internetowej czy e-mail, właściwy sąd rejestrowy, listę wspólników spółki. Następnie należy zdefiniować podmiot działalności spółki za pomocą kodów PKD. Przed wygenerowaniem dokumentów należy dokładnie sprawdzić podane w nich informacje. Dokumenty należy potwierdzić podpisem, można to zrobić w dwojaki sposób: za pomocą podpisu kwalifikowanego lub podpisu profilem zaufanym. Kolejny krok to uiszczenie opłat związanych z wpisem firmy do Krajowego Rejestru Sądowego i pierwszym ogłoszeniem w Monitorze Sądowym i Gospodarczym, za które może zostać naliczona przez operatora opłata manipulacyjna. Ostatnim krokiem w tym procesie jest przesłanie dokumentów do właściwego sądu rejestrowego.

Rejestracja spółek on-line kończy się wpisem do KRS, następnie w terminie do 14 dni od jego nastąpienia należy dokonać opłaty podatku od czynności prawnych.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe
Zamów rozmowę, aby otrzymać informację na temat aktualnej promocji na usługę założenia spółki z o.o.
This is default text for notification bar