Rejestracja JDG budowlanej

Rejestracja JDG budowlanej

Jeśli planujesz prowadzenie działalności w branży budowlanej, to warto rozważyć rejestrację jako Jednostki Działającej w Gospodarce Budowlanej (JDG budowlanej). W Polsce obowiązek rejestracji takiej jednostki wprowadzono w 2016 roku, a jej celem jest poprawa bezpieczeństwa w branży budowlanej poprzez zwiększenie kontroli jakości wykonywanych prac oraz ochronę inwestorów.

Rejestracja JDG budowlanej jest procesem skomplikowanym i wymaga dopełnienia wielu formalności, ale nie jest niemożliwa. Poniżej przedstawiam kroki, które musisz podjąć, aby zarejestrować swoją jednostkę.

Wniosek o rejestrację JDG budowlanej

Pierwszym krokiem jest wypełnienie wniosku o rejestrację JDG budowlanej, który można pobrać ze strony internetowej Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Wnioskujący powinien podać dane dotyczące swojej jednostki, takie jak nazwa, siedziba, numer NIP, REGON, KRS, a także informacje dotyczące właściciela jednostki.

Potwierdzenie kwalifikacji

Następnie należy udokumentować swoje kwalifikacje w dziedzinie budownictwa. Można to zrobić poprzez przedstawienie dyplomu ukończenia studiów budowlanych, świadectwa kwalifikacyjnego lub certyfikatu mistrza budowlanego.

Potwierdzenie posiadania środków finansowych

Kolejnym krokiem jest potwierdzenie posiadania środków finansowych na rozpoczęcie działalności. Należy udokumentować to poprzez przedstawienie wyciągu z konta bankowego.

Ubezpieczenie

Następnie należy wykupić ubezpieczenie OC dla JDG budowlanej.

Dokumenty związane z nieruchomościami

Jeśli planujesz prowadzić działalność związana z nieruchomościami, to wymagane są dodatkowe dokumenty, takie jak potwierdzenie prawa do dysponowania nieruchomością, umowa najmu lub dzierżawy.

Opłaty

Ostatnim krokiem jest wniesienie opłaty rejestracyjnej oraz opłaty za wydanie zaświadczenia o wpisie do rejestru JDG.

Rejestracja JDG budowlanej

Po złożeniu wniosku o rejestrację JDG budowlanej, należy oczekiwać na decyzję w sprawie wpisu do rejestru. Pozytywna decyzja oznacza, że możesz prowadzić działalność w branży budowlanej jako JDG budowlana.

Oferty w formie PDF:
▸▸▸Rejestracja spółki z o.o.
▸▸▸Rejestracja prostej spółki akcyjnej
▸▸▸Pełna księgowość dla spółki z o.o.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe
Zamów rozmowę, aby otrzymać informację na temat aktualnej promocji na usługę założenia spółki z o.o.
This is default text for notification bar