Prowadzenie rejestrów VAT sprzedaży

Każda osoba prowadząca własną działalność gospodarczą musi pamiętać o wielu obowiązkach, jakie z tej czynności wynikają. Jedną z nich – jeśli przedsiębiorca jest płatnikiem podatku VAT, jest konieczność rozliczania się z niego. Rozliczenia dokonuje się ustalając różnicę pomiędzy podatkiem VAT naliczonym, a podatkiem VAT należnym.

Podatek VAT naliczony, to podatek, który firma zapłaciła za zakup materiałów, towarów czy usług. Natomiast VAT należny to ten który otrzymała w ramach sprzedaży wyrobów gotowych, towarów bądź usług.

Do ustalenia owej różnicy niezbędne jest prowadzenie rejestrów VAT sprzedaży oraz zakupu. Jest to jedna z wielu czynności, którą zajmuje się nasze biuro rachunkowe w ramach oferowanych usług. Wykonujemy każde zadanie z dziedziny księgowości, finansów, podatków. Oferujemy pomoc dla wszystkich form działalności gospodarczej – od działalności indywidualnych po spółki akcyjne.

Jeżeli chciałbyś powierzyć nam prowadzenie rejestrów VAT sprzedaży i zakupu bądź skorzystać z innych usług, nie czekaj. Skontaktuj się z nami już teraz, a na pewno Ci pomożemy.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe