Prowadzenie księgowości w spółce

Prowadzenie księgowości w spółce nie jest takie łatwe. Wymaga od nas ogromnego zaangażowania i poświęcenia dużej ilości czasu. Cały czas trzeba wypełniać wiele dokumentów. Dlatego posiadając własne przedsiębiorstwo warto poprosić kogoś o pomoc, szczególnie wtedy, kiedy jesteśmy zobowiązani do prowadzenia pełnej księgowości, czyli, kiedy firmę zarejestrowaliśmy w formie:

  • spółki handlowej (osobowej i kapitałowej)
  • spółki cywilnej

 
Pełna księgowość dotyczy także osób fizycznych, spółek cywilnych osób fizycznych, spółek jawnych osób fizycznych i spółek partnerskich, jeżeli ich przychody netto za poprzedni rok obrotowy wynosiły co najmniej 1 200 000 euro.
Ten rodzaj księgowości to najbardziej sformalizowana forma ewidencji księgowej.

Prostsza jest natomiast księgowość uproszczona. Przeznaczona jest ona dla pozostałych firm. Zazwyczaj są to małe interesy w formie jednoosobowej działalności gospodarczej. Ten rodzaj księgowości jest znacznie prostszy, ale nie oznacza to, że jest łatwy. Zazwyczaj przy nim także potrzebujemy księgowej lub biura rachunkowego.

Prowadzenie księgowości w spółce nie taka prosta sprawa. Większość przedsiębiorców sobie z nią nie radzi, albo po prostu nie ma na nią czasu. Jeśli i ty potrzebujesz pomocy to skontaktuj się z nami! Zajmujemy się wszystkim, co związane z księgowością w firmie. Wystarczy, że zadzwonisz.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe