Prowadzenie ksiąg handlowych

Prowadzenie ksiąg handlowych należy do obowiązków każdego przedsiębiorcy, którego przepisy ustawy o rachunkowości zobowiązują do prowadzenia pełnej rachunkowości. Obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych mają również organizacje, takie jak stowarzyszenia rejestrowe oraz fundacje.

Prowadzenie ksiąg handlowych jest w porównaniu do innych metod księgowości znacznie trudniejsze. Księgi rachunkowe są bowiem tak rozbudowanym systemem ewidencji księgowej, który wymaga dopełnienia znacznie większej liczby obowiązków. Księgując daną operację gospodarczą należy zapisać ją na odpowiednich kontach księgowych, zgodnie z zasadami rachunkowości. Pod koniec okresu sprawozdawczego trzeba także dokonać podsumowania obrotów i sald na tych kontach księgowych. To jednak nie wszystkie obowiązki, wiążące się z prowadzeniem księgi handlowej.

Pełna księgowość to wyjątkowo trudna metoda księgowości. Większość firm, które prowadzą księgi rachunkowe korzystają z pomocy specjalistów z biur rachunkowych. Biura rachunkowe to najlepsze rozwiązanie dla firm, prowadzących pełną księgowość. Skorzystajcie z naszej oferty i przekonajcie się Państwo o tym!

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe
Zamów rozmowę, aby otrzymać informację na temat aktualnej promocji na usługę założenia spółki z o.o.
This is default text for notification bar