Prosta spółka akcyjna założenie Warszawa

Nowy rodzaj spółki jest chyba przez wielu wyczekiwanym przedsięwzięciem. Prosta Spółka Akcyjna w życie ma wejść w 2021 r. jako odpowiedź na potrzeby start-upów mających w planach wprowadzanie na rynek nowych technologii, innowacyjnych produktów oraz usług. Podobnie jak w przypadku innych spółek, prosta spółka akcyjna założenie Warszawa ma możliwość rejestracji w wariancie tradycyjnym oraz przez internet.

Prosta spółka akcyjna założenie Warszawa, a dokładnie cały proces rejestracji można porównać do rejestracji spółki z o.o. i jak sama nazwa wskazuje rejestracja jest prosta. Prosta rejestracja dotyczy zakładania spółki przez internet. Potrzebne jest do założenia p.s.a. zaledwie 1 zł oraz 24h czasu. Proces rejestracji to wypełnienie elektronicznego wniosku rejestracyjnego według wzorca zamieszczonego w systemie, podpisanie go odpowiednim podpisem elektronicznym oraz pokrycie wkładów na kapitał akcyjny w formie pieniężnej.

Jeżeli zdecydują się Państwo na tradycyjne zakładanie prostej spółki akcyjnej należy umówić się na wizytę u notariusza, który sporządzi umowę oraz dokumentację potrzebną do założenia spółki.