Procedura zawieszenia spółki

Prowadzenie własnego biznesu nie zawsze wiąże się z rozwojem i pozyskaniem dużego kapitału finansowego. Czasami firma wykazuje tak zwany przestój. Właściciel podmiotu gospodarczego może w tym czasie narzekać na brak Klientów, a co za tym idzie – brak zarobku. Z innych powodów przedsiębiorstwo również może nie przynosić korzyści finansowych. Polskie ustawodawstwo przewiduje w takiej sytuacji udogodnienia dla właściciela firmy, w postaci tymczasowego zawieszenia działalności. To dobre rozwiązanie, gdy przedsiębiorca nie ma środków finansowych na opłacenie składek i podatków. Zawieszenie firmy korzystne jest dla właścicieli ze względu na występujące ulgi finansowe i udogodnienia podatkowe.

Procedura zawieszenia spółki odbywa się za pomocą składania odpowiednich wniosków od urzędów. Firma może zatrzymać działalność przez okres od 30 dni do 24 miesięcy.

W celu składania niezbędnych formalności dobrze jest skontaktować się ze specjalistą, który pomoże w doborze odpowiednich kroków. Zapraszamy Państwa do usługi naszej Kancelarii, która zajmuje się rejestracją, zawieszeniem oraz likwidacją spółek prawa handlowego.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe