Potwierdzanie tożsamości przy zakładaniu e-podpisu

Jednym z etapów wyrobienia podpisu elektronicznego jest potwierdzanie tożsamości przy zakładaniu e-podpisu. W jakim celu dokonuje się tej weryfikacji?

Podpis elektroniczny przyporządkowany jest do jednej osoby, która posługuje się nim w wymianie danych drogą elektroniczną. E-podpis jest poświadczeniem najwyższej wiarygodności wtedy, gdy przed wydaniem certyfikatu kwalifikowanego następuje weryfikacja tożsamości użytkownika podpisu elektronicznego. To niezbędna czynność w procedurze założenia kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

Z dnia na dzień zwiększa się popularność posługiwania się podpisem elektronicznym w załatwieniu formalności urzędowych, biznesowych i administracyjnych drogą elektroniczną. Ta bezpieczna wymiana danych z właściwie założonym e-podpisem uniemożliwia sfałszowanie dokumentów przez osoby trzecie oraz pozwala na natychmiastowe wykrycie modyfikacji dokumentu po złożeniu e-podpisu.

Jedną z naszych usług jest potwierdzanie tożsamości przy zakładaniu e-podpisu. Zainteresowanych pozyskaniem szczegółowych informacji lub współpracą, zachęcamy do kontaktu.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe
Zamów rozmowę, aby otrzymać informację na temat aktualnej promocji na usługę założenia spółki z o.o.
This is default text for notification bar