Podział udziałów w spółce z o.o.

Utworzenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wiązać się będzie z koniecznością uregulowania kwoty na kapitał zakładowy spółki. Zgodnie z ustaleniami umowy spółki, która zawarta została w postaci aktu notarialnego nastąpi podział udziałów w spółce z o.o. Liczba wspólników, którzy będą posiadać udziały w spółce może być dowolna. Zgodnie z umową wartość tych udziałów może być taka sama lub też niektóre z nich mogą wspólnikowi dawać dodatkowe prawo. Każdy z wspólników spółki ma możliwość sprzedaży posiadanych udziałów i wystąpienia z spółki.

Podział udziałów w spółce z o.o. oraz inne kwestie takie jaki ich zbycie uregulowana są w umowie spółki, która może ściśle określać jak ma przebiegać każdy z tych procesów oraz wprowadzać pewne ograniczenia, które będą miały na celu ochronę interesów gospodarczych spółki.

Nasza Kancelaria zatrudnia ekspertów, którzy o spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością wiedzą wszystko. Pomożemy Państwo w rozwianiu wszelkich wątpliwości a jeśli zdecydują się Państwo na założenie spółki przeprowadzimy cały proces rejestracji spółki z o.o. w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe