Podpis kwalifikowany potwierdzanie tożsamości

Przez ostatni rok zauważamy znaczny rozwój cyfryzacji w naszym kraju, a w szczególności cyfryzacji urzędów. Bardzo wiele spraw firmowych z różnych dziedzin gospodarki można załatwić w urzędach zdalnie poprzez Internet. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas i jest wygodne oraz sprawia, że urzędy szybciej pracują.

Dokumenty składane elektronicznie muszą być opatrzone podpisem kwalifikowanym, który stanowi cyfrowe odzwierciedlenie osobistego podpisu, który jest wiążący. Można go nabyć u certyfikowanych dostawców. Warto pamiętać, iż sam zakup ma niewielką wartość – ważne jest potwierdzenie własności e-podpisu.

Podpis kwalifikowany potwierdzanie tożsamości może odbyć się na osobistym spotkaniu lub zdalnie poprzez krótką video-rozmowę z wykorzystaniem urządzenia z kamerą internetową

Do zdalnej weryfikacji należy przygotować: ważny dokument tożsamości; telefon komórkowy, aby odebrać link do weryfikacji; urządzenie z kamerką internetową oraz polskie konto bankowe osobiste.

Do weryfikacji na krótkim osobistym spotkaniu należy przygotować: ważny dokument tożsamości; otrzymane dokumenty, umowę współpracy wraz z załącznikiem oraz oświadczenie o potwierdzeniu tożsamości.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe