Podpis elektroniczny dla osoby zagranicznej

Podpis elektroniczny dla osoby zagranicznej – co warto wiedzieć o założeniu e-podpisu dla cudzoziemców?

Kwalifikowany podpis elektroniczny jest to narzędzie, które daje możliwość na podpisywanie dokumentów i składanie wniosków w zakresie biznesowym, urzędowym czy prywatnym. Celem elektronicznego podpisu jest przyspieszenie obiegu dokumentów, zwiększenie ich bezpieczeństwa oraz wprowadzenie sprawniejszego systemu archiwizacji. Kwalifikowany podpis elektroniczny to podpis, który można wykorzystać w Polsce na wiele sposobów, warto wiedzieć również, że taki e-podpis daje dużo szerszy zakres możliwości niż jego bezpłatne zamienniki. Spowodowane jest to faktem, iż kwalifikowany podpis elektroniczny to dokładny zamiennik podpisu tradycyjnego, odręcznego. Oznacza to, że umożliwia składanie i podpisywanie dokumentów z dowolnego miejsca na świecie, a one posiadają dokładnie taką samą wartość prawną co dokumenty złożone osobiście.

Kwalifikowany podpis elektroniczny

Kwalifikowany podpis elektroniczny jest szeroko wykorzystywany w środowisku biznesowym, gdyż znacznie przyspiesza wszelkie procesy korporacyjne i urzędowe, co jest ważną cechą dla wielu przedsiębiorców. Taki rodzaj e-podpisu może być wykorzystywany również za granicami naszego kraju, przez co cieszy się również popularnością wśród obcokrajowców, którzy chcą tutaj np. założyć własną działalność.

Podpis elektroniczny dla osoby zagranicznej

Podpis elektroniczny dla osoby zagranicznej jest jak najbardziej możliwy do założenia, a dodatkowo podczas tego procesu nie jest wymagany numer PESEL. W celu założenia kwalifikowanego podpisu elektronicznego dla cudzoziemca pierwszym krokiem, który należy wykonać jest znalezienie certyfikowanego dostawcy i zakupienie jego produktu. Następnie należy złożyć wniosek o wydanie kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz zweryfikować tożsamość w dedykowanym punkcie potwierdzania tożsamości za pomocą dowodu osobistego lub paszportu. Po tym etapie należy zainstalować oprogramowanie e-podpisu i zacząć podpisywać dokumenty internetowo.

Innym rozwiązaniem jest również skorzystanie z pomocy ekspertów, którzy przeprowadzą Państwo przez cały ten proces. Zatem zachęcamy do kontaktu, pomożemy w założeniu oraz aktywacji kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

Podpis elektroniczny dla osoby zagranicznej

▸▸▸ Oferta kwalifikowany podpis elektroniczny

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe