Podatki w spółce z o.o.

Podatki w spółce z o.o. to temat, z którym powinien zapoznać się każdy przedsiębiorca pragnący rozpocząć prowadzenie swojej działalności gospodarczej w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Według zasad określonych w ustawie o podatku dochodowym, spółka z o.o. podlega podwójnemu opodatkowaniu zysku wydzielonego ze spółki. Wysokości podatku CIT wynosi 19%.

Druga kwestia to podatek od wypłacanych dywidend. Konieczne jest dokonanie opłaty ryczałtowanego podatku dochodowego w wysokości 19%.

Jak łatwo można się domyślić, jeżeli spółka z o.o. osiąga spore zyski, to kwota opodatkowania jest wysoka. W takiej sytuacji warto zapoznać się z pojęciem optymalizacji podatkowej. Tak samo opodatkowana jest jednoosobowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, której jedynym udziałowcem jest osoba fizyczna, czyli właściciel.

Podatki w spółce z o.o. nie powinny być tajemnicą dla osób prowadzących swoją działalność w takiej formie, ponieważ znajomość prawa podatkowego pozwoli na prawidłowe prowadzenie firmy.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe