Podatki w spółce z o.o. komandytowej

Spółka z o.o. komandytowa powoływana jest przez osoby chcące prowadzić działalność gospodarczą lecz nie posiadające odpowiednich środków finansowych, a przy tym gotowe ponosić odpowiedzialność za zobowiązania spółki z osobami dysponującymi odpowiednim kapitałem chcącymi uczestniczyć w zyskach spółki komandytowej bez ponoszenia odpowiedzialności za długi spółki. Ten rodzaj spółki jest odpowiedni właśnie dla tych osób, gdyż pozwala na podział wspólników na komplementariuszy i komandytariuszy.

Wielu przedsiębiorców zastanawiając się nad wyborem spółki z o.o. komandytowej zastanawia się jak wyglądają podatki w spółce z o.o. komandytowej. Połączenie tych dwóch spółek pozwala na optymalizację podatkową przy odpowiedniej wysokości obrotów.

Podatki w spółce z o.o. komandytowej uatrakcyjniają tą formę prowadzenia działalności, ponieważ spółka komandytowa jako spółka osobowa nie jest podatnikiem podatku VAT od osób prawnych. Opodatkowaniu podlegają tylko dochody wspólników osiągnięte z zysku spółki. Sądzę, że ta zaleta jest czynnikiem decydującym przy wyborze przez przedsiębiorców właśnie tej spółki jako formy prowadzenia działalności. Konstrukcja połączenia spółki z o.o. ze spółką komandytową pozwala na ograniczenie odpowiedzialności tak jak w spółkach kapitałowych, a przy tym pomijając opodatkowanie spółki podatkiem dochodowym od osób prawnych.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe
Zamów rozmowę, aby otrzymać informację na temat aktualnej promocji na usługę założenia spółki z o.o.
This is default text for notification bar