Plan kont i polityka rachunkowości

W każdym przedsiębiorstwie, w którym prowadzona jest księgowość w formie pełnej, pojęcia takie jak plan kont i polityka rachunkowości są elementem nieodłącznym. Czym są i jakie są ich funkcje?

Otóż plan kont jest układem kont przyjętych w danej jednostce gospodarczej, który jest generowany w celu uporządkowania ewidencji zdarzeń gospodarczych. Uwzględnia on przepisy prawa, a także potrzeby osób zarządzających.

Polityka rachunkowości to z kolei wybrane i używane przez podmiot rozwiązania, które dopuszcza ustawa, a także które zawarte są w Międzynarodowych Standardach Rachunkowości.

Plan kont i polityka rachunkowości to elementy, które tworzymy indywidualnie dla przedsiębiorstw korzystających z usług naszego biura rachunkowego. Zajmujemy się wszelkimi czynnościami związanymi z księgowością i finansami. Jesteśmy firmą, która funkcjonuje na rynku już od kliku lat, posiadamy szerokie grono Klientów, świadczymy usługi na wysokim poziomie. Chciałbyś skorzystać z naszej pomocy? Z chęcią Ci jej udzielimy! Zapraszamy do kontaktu.

Zamów rozmowę
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe