Opłata za zmianę PKD spółki w KRS

Podczas prowadzenia działalności gospodarczej zdarza się sytuacja, że przedsiębiorca decyduje się na zmianę przedmiotu działalności lub przekształceniu uległa np. liczba osób w zarządzie czy cały organ w spółce.

Wszelkie zmiany muszą zostać odnotowane i zaktualizowane w rejestrze przedsiębiorców.

W zależności od kosztów sądowych, rodzaju prowadzonej działalności, formy w jakiej sprzedawany jest przedmiot, a także rejestru, w którym jednostka gospodarcza została zarejestrowana opłata za zmianę PKD spółki w KRS może się różnić.

Jeżeli przedsiębiorca zarejestrował spółkę za pomocą systemu S24, to każdą zmianę również może zgłosić sposobem elektronicznym, jednak niezależnie od formy zobowiązany jest dokonać obowiązkowej opłaty za ogłoszenie do KRS oraz za zamieszczenie w MSiG.

W większości przypadków opłata może wynieść 250 złotych, jednak jeżeli podmiot posiada wpis w Rejestrze Stowarzyszeń lub innych organizacji społecznych, to koszty za zmianę mogą być mniejsze. Przedsiębiorca wniosek złożyć musi maksymalnie w ciągu 7 dni do odpowiedniego sądu rejonowego, w przeciwnym razie organ nałożyć może na zarząd grzywnę za niezgłoszenie danych, które podlegały wpisowi.

Porozmawiaj z doradcą
Oddzwonimy w 15 minut
Zamów rozmowę z naszym konsultantem
Nasz konsultant skontaktuje się najszybciej jak to możliwe